PL PL

Kross Bikejoring Team z Pruszcza Gdańskiego w miniony wekeend brał udział w zawodach psich zaprzęgów koło Pragi w Republice Czeskiej.

Dryland- warunki bezśnieżne, zawody w dyscyplinach indywidualnych w sporcie psich zaprzęgów: canicross (biegacz i pies), bikejoring(kolarz i pies) i scooter (hulajnoga i jeden lub dwa psy).
3 etapy- 5km, 3km i 5km, każdy z tych sprintów wiódł ciekawą trasą z kilkoma single trakcami, ostrymi  podjazdami po korzeniach, szybkim zjazdem oraz finiszowym odcinkiem po asfalcie przez osiedle domków.

Na koniec zawodów odbyły się mini wyścigi dla najmłodszych dzieci.

Krzysztof Biegański (junior) i Feergy - 18 miejsce klasa scooter1 (jako junior  w śród seniorów, najmłodszy uczestnik zawodów). To był debiut Krzysia w tej klasie.

Michał Rusak (junior) i Nergal - 6 miejsce klasa scooter1. Na pierwszym etapie 12 czas, na 2 etapie 4 czas , na 3 etapie 6 czas.

Dariusz Kowalski i Nelly - 16 miejsce klasa scooter1. Walcząc o 15 miejsce wyleciał z trasy przy 40km/h, otarcia na całym ciele, porwany strój i połamany kask pokazały jak zawzięcie walczył

Agata Kaczyńska (junior)  i Nora - 2 miejsce klasa bikejoring kobiet; pierwsze dwa etapy Agata była na pierwszej pozycji, niestety na 3 etapie miała 4 czas przejazdu co zrzuciło ją na drugi stopień podium.

Ryszard Sitek (junior) i Barbie - 2 miejsce klasa bikejoring mężczyzn. Po dwóch latach treningu w bikejoringu i po 3 latach treningów kolarstwa szosowego ten 15latek wskoczył na 2 miejsce!

Dariusz Kowalski i Krakers - 7 miejsce klasa bikejoring meżczyzn

Igor Tracz i Ozzi - 1 miejsce klasa bikejoring mężczyzn (rekod trasy na każdym z  3 etapów)

Igor Tracz, Doda i Era - 1 miejsce klasa scooter2

Data dodania: 16.05.2011