PL PL

Miło nam poinformować, że wspierany przez nas zawodnik IGOR TRACZ podczas Mistrzostw Europy OFF Snow, które odbyły się w Christianslusts w Niemczech w ten weekend (3-4.11.2012) wywalczył tytuł mistrzowski!

W Mistrzostwach wzięło udział blisko 300 drużyn, drużyn, gdyż zarejestrowano prawie 1200 psów. Mistrzostwa rozgrywane były w kilku dyscyplinach, między innymi w Bikejoringu. W tej dyscyplinie od kilku lat pierwsze skrzypce rozgrywa Igor Tracz, w komplecie z Kross Level A+ i psem Ozim ( na zdjęciu).

Tym razem nie było łatwo. Igor po pierwszym etapie ( wyścig składał się z dwóch przejazdów po 5,1 km) miał tylko 0,3 sekundy przewagi nad drugim szwedem Mikaelem Henrikssonem, drugi etap potwierdził zwycięstwo Igora, zyskał on kolejne 7 sekund, zdobywając swój upragniony tytuł Mistrza Europy 2012.

Warto też dodać, że w wyścigu dwójkowym z psami Dodą i Nergalem zostają vice-mistrzami Europy.

Bikejoring jako dyscyplina sportu wyewaluował z zimowych psich zaprzęgów. Dyscyplina polega na pokonywaniu określonego odcinka w terenie suchym ( bez śniegu) na rowerze, z psem przyczepionym linką do przedniego amortyzatora. W większości przypadków zawodnicy - musherowie, startują pojedyńczo - na czas, dzięki czemu unika się kolizji.

Film obrazujący dyscyplinę znajduje się poniżej:

 

Data dodania: 05.11.2012