W niedzielę odbył się jeden z największych maratonów MTB na Węgrzech – Duna Marathon. Na starcie 15. edycji  wyścigu stanęło ponad 1000 zawodników w tym Eszter Dósa i Blazsó Márton, Węgierscy zawodnicy sponsorowani przez KROSS.

Wyścig odbył się przy ciężkiej, upalnej pogodzie, dlatego kluczem do sukcesu wydawała się duża ilość płynów oraz umiejętne rozłożenie sił, zwłaszcza na najdłuższym dystansie.

Wśród mężczyzn zacięta walka toczyła się między dwoma zawodnikami Areus Waberer Cube Team, a Mártonem Blazsó z teamu Kross Nelson BAU. Zawodnik KROSS od początku zajmował drugie miejsce i skutecznie odpierał ataki na swoją pozycję, jednocześnie próbując dogonić Andrása Szatmáry. Ostatecznie Marton dowiózł do mety drugą pozycję i odnotował 8-sekundową stratą do zwycięzcy.

W śród kobiet faworytka była tylko jedna. Eszter Dósa to aktualna Mistrzyni Węgier, startująca na KROSS Level R+. Mimo zmęczenia przygotowaniami do niedawnych Mistrzostw Europy oraz startami w Pucharach Świata, nie mogło jej zabraknąć na najważniejszym maratonie w kraju. Eszter odniosła pewne zwycięstwo z 2-minutową przewagą nad kolejnymi zawodniczkami, tym samym udowadniając, że nadal jest najlepsza na Węgrzech.

zdjęcia: bikemag.hu

Data dodania: 07.07.2014