Trzy Medale Solus-Miskowicz na Akademickich Mistrzostwach Świata

Katarzyna Solus-Miśkowicz, zawodniczka Kross Racing Team, występ na Akademickich Mistrzostwach Świata może zaliczyć do bardzo udanych. Kończy rywalizację z aż trzema medalami, w tym dwoma złotymi.

Starty na piątej edycji Mistrzostw Kasia zaczęła od udziału w szosowym wyścigu ze startu wspólnego. Był to jej pierwszy od 2 lat start w wyścigu szosowym, który od razu zakończył się sukcesem. Zawodniczka KRT przyjechała na metę druga, z niecałą minutą straty do zwyciężczyni, Niemki, Kathrin Hammes. Polka stanęła również na najniższym stopniu podium, bowiem trzecie miejsce zajęła Martyna Klekot.

Srebrny medal był świetnym prognostykiem, przed weekendowymi startami zawodniczki Kross Racing Team w konkurencjach XC – jazdy na czas i wyścigu ze startu wspólnego.

W sobotę, na malowniczo położonej i dość trudnej technicznie, 4 kilometrowej rundzie wokół Pałacu Paulinum mężczyźni i kobiety rywalizowali w jeździe na czas XC. W wyścigu kobiet Kasia pokazała swoje umiejętności jazdy w terenie i nie zawiodła oczekiwań. Zwyciężyła z bardzo dobrym czasem 15:08:01. 22 sekundy po Polce na mecie zameldowała się Węgierka Barbara Benko, trzecia była Szwajcarka Marine Groccia z czasem o 49 sekund gorszym od zwyciężczyni.

Po zdobyciu dwóch medali nie było wątpliwości, że Kasia jest murowanym faworytem w niedzielnym wyścigu XCO, który odbywa się na tej samej rundzie, co sobotnia jazda na czas. Kobiety musiały pokonać 4, a mężczyźni 6 okrążeń.

Po dwóch dniach startów Polka odczuwała już trudy rywalizacji, co spowodowało, że początek niedzielnej rywalizacji był nieco nerwowy. Od samego początku wyścig miał mocne tempo, jednak Kasia jechała czujnie i nie dała za wygraną. Przy pierwszym błędzie Węgierki Benko, odskoczyła i wypracowała kilkusekundową przewagę, stopniowo ją powiększając na kolejnych kilometrach, co pozwoliło jej dojechać do mety na pierwszej pozycji z przewagą 2:20:34, nad drugą zawodniczką.

Ostatecznie podium w niedzielnym wyścigu kobiet wyglądało identycznie jak w sobotę. Druga była Węgierka Barbara Benko, a trzecia Szwajcarka Marine Groccia.

Kasi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski XCO które już za tydzień.

fot. Sławomir Berski - Olympus
fb.com/WUC.Cycling2014

 
Data dodania: 14.07.2014