Srebrny medal Katarzyny Solus-Miśkowicz na Mistrzostwach Polski XCO!

Katarzyna Solus-Miśkowicz zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim! Tytuł z przed roku obroniła Maja Włoszczowska, trzecia przyjechała Paula Gorycka (4F Racing Team). Anna Szafraniec zajęła czwarta pozycję.

Wyścig odbywał się w ciężkich warunkach pogodowych (bardzo wysoka temperatura) oraz technicznych, ze względu na specyfikę trasy tj. przeszkody techniczne oraz dużą ilość grząskiego piasku.
Pod koniec pierwszej rundy stawka się rozciągnęła i Włoszczowska wyprzedziła rywalki i wyszła na prowadzenie. Paula Gorycka nieco osłabła, ale wciąż trzymała dobre tempo. Niewielką stratę do zawodniczek 4F Racing Team zanotowała Katarzyna Solus-Miśkowicz, jednak udało się jej nadrobić stratę i na drugim okrążeniu przed nią była już tylko Maja Włoszczowska. Paula Gorycka jechała na trzeciej pozycji. Kolejne kółka to powiększanie przewagi, Maja Włoszczowska bez problemu zaczęła odjeżdżać rywalkom i spokojnie dążyła do mety. Katarzyna Solus bardzo dobrze radziła sobie na trasie i próbowała utrzymywać swoje wysokie tempo. Paula Gorycka wciąż była trzecia, a za jej plecami rozgrywała się ciekawa walka pomiędzy Anną Szafraniec która źle rozpoczęła wyścig i musiała przebijać się z końca pierwszej dziesiątki, a Aleksandrą Dawidowicz. Na pierwszym miejscu zameldowała się Maja Włoszczowska, pomimo piekielnego upału na drugiej pozycji udało się dojechać Katarzynie Solus-Miśkowicz ze stratą 58 sekund. Paula Gorycka utrzymała swoją trzecią pozycję, czwarta ostatecznie była Anna Szafraniec, która pokonała Aleksandrę Dawidowicz.

W rywalizacji mężczyzn Kornel Osicki zajął 5 miejsce, a Bogdan Czarnota siódme.

Data dodania: 21.07.2014