Kross wraz z wprowadzeniem na rynek roweru Enduro nawiązał współpracę z najbardziej rozpoznawalnym polskim przedstawicielem tej dyscypliny – Mariuszem Brianem Bryją.

Enduro to stosunkowo młoda dyscyplina kolarstwa górskiego, łącząca w sobie siłę i wytrzymałość kolarzy cross country oraz brawurę i odwagę zjazdowców. Mariusz jest zwycięzcą pierwszych polskich zawodów Enduro, które odbyły się w 2009 oraz triumfatorem pierwszego cyklu rok później.

 bryja1

„Zdecydowaliśmy się na Mariusza ponieważ bardzo podoba nam się to jak porusza się on w świecie Enduro. Filmy, zdjęcia oraz świetny projekt Enduro Me to potencjał, którego nie można zmarnować. Wraz z Mariuszem chcemy osiągnąć znacznie więcej, ale na ujawnienie szczegółów przyjdzie czas” – dodał team manager Tomasz Swierczyński.

 bryja4

Mariusz Bryja jeździć będzie na rowerze Kross Moon, a w sezonie 2014 skupi się na nowym projekcie filmowym oraz okazjonalnych startach w zawodach.

bryja 3

„Korzystając z okazji, chciałem podziękować Piotrowi Starzeckiemu z Beastie Bikes oraz firmie Ibis za wspieranie mnie przez ostatnie trzy lata. Potrzebowałem zmian, czegoś nowego, dlatego nie zastanawiałem się długo. Kross złożył mi konkretną propozycję, która bardzo mi się spodobała. Mam nadzieję, że już niedługo zobaczycie pierwsze efekty naszej współpracy” – powiedział Mariusz.

Data dodania: 17.12.2013