W dniu dzisiejszym (12.03.2014r), w centrum prasowym PAP, odbyła się konferencja, na której został zaprezentowany nowy skład drużyny kolarskiej Kross Racing Team. Spotkanie poprowadził Tomasz Jaroński, który wypytał zawodników o plany startowe w sezonie 2014.

W konferencji udział wzięli czołowi zawodnicy polskiej sceny MTB: Anna Szafraniec, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Michalina Ziółkowska, Kornel Osicki, Bogdan Czarnota, Radosław Rękawek oraz manager drużyny – Tomasz Swierczyński.

Kross Racing Team to jedna z czterech polskich drużyn zawodowych MTB zarejestrowanych w UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska). W związku z tym plany startowe drużyny skupiać się będą wokół międzynarodowych wyścigów z kalendarza UCI w tym również Pucharów Świata. „ Naszymi głównymi celami będzie wygranie jak największej ilości wyścigów Cross Country kategorii UCI C1, pierwsza dziesiątka na Pucharze Świata oraz pierwsza dziesiątka na Mistrzostwach Europy i Świata” – powiedział Tomasz Swierczyński. „W Polsce skupimy się na Pucharach Polski, zarówno w Cross Country jak i maratonach oraz na Mistrzostwach Polski w obu tych dyscyplinach.”

Kornel Osicki, drugi wicemistrz Polski Cross Country, który do KRT dołączył w tym roku, chwalił rower Kross Level R+ na kołach 27,5 cala oraz zaznaczył, że „W kraju, moim celem są na pewno Mistrzostwa Polski. Medal z tej imprezy zawsze jest fantastyczną sprawą, co do startów zagranicznych, to chciałbym wygrać, tak jak w zeszłym roku, wyścig z kalendarza UCI i poprawić swoje lokaty na Pucharach Świata.”

 

„Moje oczekiwania wobec nowego sezonu, to podniesienie formy sportowej. Teraz ciężko pracuję i liczę, że wszyscy zobaczymy efekty. Każdy trenuje i przygotowuje się najlepiej jak potrafi, a sezon zweryfikuje kto zrobił większy progres. Mam tylko nadzieję, że zarówno szczęście jak i zdrowie dopiszą mi w tym roku” - powiedziała Kasia Solus-Miśkowicz, wicemistrzyni Polski w Cross Country, również nowa zawodniczka w drużynie.

 

Kross Racing Team stale się rozwija, czekają na najbliższe starty w Austrii i w Chorwacji, na których pojawią się w pełnym składzie.

Data dodania: 12.03.2014