PL PL

Miniony weekend obfitował w duże sukcesy Kross Racing Team.

Zaczęło się od sobotniej imprezy Pucharu Czech, na której to Anna Szafraniec wygrywając finałową edycję zapewniła sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego cyklu MTB Czech Cup XCO.

Na ciężkiej technicznie trasie, na której rywalizację dodatkowo utrudniały strumienie deszczu, Ania była bezkonkurencyjna pewnie wygrywając z Janą Stevkovą i Karlą Stepanovą o blisko półtorej minuty.

W niedzielę, w Obiszowie, odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB gdzie Elita Mężczyzn rywalizowała na 105 km, a Elita Kobiet na 70 km interwałowej trasie. Wyścig rozegrany został na pętlach, odpowiednio trzech i dwóch w zależności od kategorii.

I tym razem Anna Szafraniec okazała się bezkonkurencyjna, deklasując rywalki zdobyła upragnioną koszulkę Mistrzyni Polski! Druga zawodniczka na metę dotarła dopiero po ponad 16 minutach.

U mężczyzn karty rozdała drużyna JBG-2 zdobywając pierwsze 4 czołowe pozycje. Nasz zawodnik, Radosław Rękawek zajął w tym wyścigu bardzo dobrą 6. lokatę wyprzedzając kolegę z drużyny Bogdana Czarnotę, który na metę dotarł na 9. miejscu. 

Data dodania: 15.09.2014