PL PL

Podczas gdy w Niemczech Ania i Kasia rywalizowały w Mistrzostwach Europy XCO, trzecia z naszych zawodniczek, Michalina, wystartowała w kolejnej edycji Pucharu Czech XCM która odbyła się w miejscowości Most.

Trasa 72 km maratonu została poprowadzona po okolicznych wzgórzach. Interwałowa trasa składała się w dużej mierze z krętych i wąskich ścieżek doprawionych kilkoma stromymi podjazdami i trawersami.

Michalina o wyścigu dla www.czasnarower.pl:

„Po raz kolejny Czesi udowadniają, że są świetni w organizacji wyścigów MTB. To zadziwiające, że na tak małej przestrzeni i przy wykorzystaniu trzech niewielkich wzniesień, udało się wytyczyć tak ciężką trasę. Niemalże cała trasa - 72km - to były single! Co do mojego startu, troszeczkę szkoda, że 2 najlepsze Czeski ustawione były przed 1 sektorem - VIP-owskim i gdy peleton ruszył przez pierwsze płaskie kilometry nie udało mi się nawiązać kontaktu wzrokowego z Sulcovą, dopiero na bufetach miałam informacje, że tracę koło 1,5 minuty. Trasa była niesamowicie zakręcona, bywały fragmenty, że gdy mozolnie pokonywało się kolejne serpentyny, obok widać było zawodników pędzących w dół. Wiele sztywnych, stromych ścieżek w panującym tego dnia upale mocno dawały się we znaki, ale zjazdy wynagradzały ten trud!”

Wyniki Elity kobiet:

1. Pavlína Šulcová (Ghost Rubena) 3:55:59

2. Michalina Ziółkowska (Kross Racing Team) +0:45

3. Irena Berková (Amenity-Extrem Sport) +11:36

Data dodania: 09.06.2014