Facebook
Facebook
Instagram
Pinterest

Rowery Górskie

Rowery Górskie

Rowery górskie to specjalność firmy KROSS. Ekstremalne, sportowe doświadczenia kolarzy z KROSS RACING TEAM umożliwiają nam dopracowanie każdego szczegółu tak, aby rowery spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. To właśnie dzięki tej współpracy możemy tworzyć szybkie, stabilne i zwrotne maszyny do XC i maratonów. Najważniejszym projektem kolekcji 2014 jest rower Enduro – pierwszy, tak zaawansowany, polski projekt, wykorzystujący najnowsze rozwiązania technologiczne - w tym zawieszenie z wirtualnym punktem obrotu stworzone przez dział R&D firmy KROSS. W szerokiej ofercie nowoczesnych rowerów górskich znajdują się również: nowa linia FemiLine - Lea- stworzona z myślą o kobietach, oparte na autorskim zawieszeniu RVS rowery Earth, stabilne rowery z kołami 27,5”, efektywne rowery typu 29er oraz wytrzymałe rowery do sportów ekstremalnych takich jak Dirt.
Filtruj
Segment roweru
Enduro

Moon został stworzony dla tych, którzy kochają jazdę na rowerze po górach. Dla tych, którzy wstają rano, aby wjechać na sam szczyt i pędzić w dół po dzikich, leśnych ścieżkach i kamienistych traktach. Dla wszystkich, którzy czerpią przyjemność z podziwiania panoramy górskich widoków, a zaraz potem pędzą na złamanie karku. W enduro liczą się emocje, prędkość i satysfakcja z pokonywania trudnych szlaków. Połączenie dwóch słów: „endorfin” i „endurance”, czyli prawdziwej przyjemności z wytrzymałością, świetnie oddaje ideę sportu, do którego uprawiania zaprojektowaliśmy rower Moon. Gdy pędzisz w dół wąską ścieżką, skaczesz z progów skalnych, mijasz drzewa z dużą prędkością , a kamienie wyrzucane z pod kół świszczą Ci za uchem, adrenalina sięga zenitu! Gdy skończy się szlak, zawsze znajdą się wymagające singletraki poza nim, bo w tym sporcie nie ma rzeczy niemożliwych.

Porównaj
Porównaj
Porównaj
Earth

Seria Earth to zaawansowane technologicznie i w pełni amortyzowane konstrukcje przeznaczone do maratonów i wyścigów wieloetapowych, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się bardzo dobra przyczepność, komfort i bezpieczeństwo jazdy. Amortyzacja wszelkich nierówności i rewelacyjna trakcja są efektem zastosowania zaprojektowanego przez inżynierów KROSS, opatentowanego systemu zawieszenia RVS z wirtualnym punktem obrotu. W połączeniu z idealnie zestawioną geometrią ramy, nawet najtrudniejsze technicznie trasy pokonuje się płynnie. Wielogodzinna jazda też nie stanowi najmniejszego problemu. Modele Earth to idealna propozycja dla osób, które nie uznają kompromisów, a jazdę na rowerze traktują naprawdę serio.

Porównaj
Porównaj
Porównaj
MTB XC 29"

Seria MTB XC 29” to rowery, które ułatwią pokonanie nawet najcięższej technicznie trasy. Większa średnica koła zmniejsza ryzyko poślizgu, co doskonale sprawdza się na stromych podjazdach oraz przy pokonywaniu przeszkód. Rower jest bardziej stabilny podczas zjazdów i "wybacza" właścicielowi dużo więcej, niż ten oparty na 26-calowych kołach. Zalety takiego rozwiązania łatwo zauważyć również w czasie jazdy w płaskim terenie. Większe koła to lepsze toczenie, rezultatem jest wyższa prędkość osiągnięta w krótszym czasie. Zwarta, dopracowywana przez ponad 2 lata, konstrukcja ram, testowanych przez Kross Racing Team, powinna zadowolić pasjonatów zwrotnej i szybkiej jazdy. Dzięki możliwości wyboru pomiędzy zaawansowanymi ramami karbonowymi i lekkim aluminium oraz przemyślanej specyfikacji, każdy, kto kocha trudne technicznie ścieżki, wybierze rower odpowiadający swoim oczekiwaniom.

Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
MTB XC 27,5"

Rowery z grupy Level R to sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów startujących w ciężkich zawodach XC. Nowy rozmiar obręczy łączy zalety większego koła z lekkością i sztywnością klasycznego rozmiaru 26”. Rozwiązanie to zmniejsza wytracanie prędkości i poprawia trakcję, zdecydowanie ułatwia pokonywanie kamienistych zjazdów i stromych wzniesień. Natomiast niska masa i mniejsza średnica koła pozwalają na dynamiczniejsze pokonywanie ostrych zakrętów. Rower jest niezwykle zwrotny. Dla zawodników i miłośników najnowszych technologii przygotowaliśmy 7 modeli. Każdy może wybrać wersję spełniającą jego wymagania.

Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
MTB XC 26"

Grupa rowerów MTB XC z klasycznym rozmiarem kół idealnie sprawdzi się na krętych trasach maratonów i zawodów cross country. Niższa masa zaawansowanych technologicznie i idealnie dopracowanych ram i kół powoduje, że modele Level A odznaczają się doskonałą zwrotnością oraz dynamiką, co udowodniła Michalina Ziółkowska, zajmując 8 miejsce w Mistrzostwach Świata w maratonie MTB 2013. Ultralekkie modele karbonowe to wybór dla ambitnych zawodników, którzy nie lubią kompromisów. A aluminiowe i technologicznie dopracowane konstrukcje z powodzeniem zadowolą wymagających pasjonatów ścigania. Niezależnie od modelu - wszystkie rowery z grupy MTB XC zapewniają pełną kontrolę nad trasą w każdych warunkach.

Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
MTB

Grupa Hexagon to typowe rowery górskie o uniwersalnym zastosowaniu, których naturalnym środowiskiem jest lekki teren, szutrowe drogi, polne ścieżki i leśne pagórki. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej geometrii ramy rowery Hexagon są wygodne i łatwe w prowadzeniu nawet dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna przygodę z rowerem górskim. Starannie dobrane komponenty Kross i Shimano stanowią kompromis pomiędzy doskonałą jakością, a niewygórowaną ceną.

Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
MTB Femi Line

Grupa Lea to rowery zaprojektowane przez kobiety we współpracy z teamem konstruktorów R&D. Oryginalny i zarazem delikatny kobiecy design sprawia, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Bardzo wygodna pozycja podczas jazdy jest zasługą zupełnie nowej i krótszej ramy oraz jej unikalnej geometrii dobranej specjalnie do kobiecej anatomii. Dodatkowa zaleta serii : możliwość wyboru modelu z kołami 26” lub 29” dzięki czemu dopasowanie roweru do sylwetki będzie optymalne. W połączeniu z wysokiej klasy osprzętem Shimano rowery Lea sprawdzą się zarówno w lekkim terenie, jaki i podczas ostrzejszych górskich wypraw.

Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
MTB Dirt

Kręcą Cię sporty ekstremalne i lubisz wyróżniać się z tłumu? Mamy coś dla Ciebie! Dzięki najnowszym rowerom i ramom z serii DIRT/STREET masz szansę dołączyć do elitarnej grupy „rebeliantów” łamiących wszelkie prawa grawitacji! Dirt, skatepark czy street zmienią się w pole walki, na którym zawsze będziesz zwycięzcą. Lekkie, krótkie i mocne ramy, o idealnie dobranych kątach, w połączeniu z wysokiej klasy komponentami ułatwią naukę nawet najtrudniejszych tricków takich jak backflipy, tailwhipy czy 360-tki. Bez względu na to czy preferujesz koła 26” czy 24”, sztywny czy amortyzowany widelec, aluminiową albo stalową ramę, z KROSS na pewno dobierzesz sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania!

Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj
Porównaj